| b34TdoWnLiV3 a întrebat:

In ce materii consta profilul stiinte sociale?

2 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Salut, uite aici o întrebare identică şi un răspuns corect.
http://www.tpu.ro/......multumesc/
Baftă!

| B0gd4nBăă a răspuns:

Materiile predate la stiinte sociale sunt istoria, lb.romana(4-6 ore pe saptamana), engleza, franceza(8 ore in total), geografie, matematica(2-4 ore pe saptamana.).
Vei face si biologie, fizica si chimie, in clasa. a 9-a si a 10-a(1-2 ore pe saptamana.). Vei face in a 9-a logica, in a 10-a psihologie, in a 11-a economie si in a 12-a filozofie, la care vei si da teza...
Materiile predate la filologie sunt asemanatoare cu cele de la stiinte sociale: lb romana(8-10 ore pe saptamana.), 2 limbi straine cel putin(franceza/engleza/germana/spaniola, in functie de liceu, la care vei si da teza), istorie, geografie, lb. latina si optionale privind gramatica lb romane, istoria ei si alte lucruri de analizat.
Dai teza si la istorie si lb latina.
Vei face cu siguranta si matematica(2-3 ore), biologie, chimie si fizica(cate o ora pe saptamana.) pana in clasa. a 10-a.
Sper ca te-am ajutat!