| AnaaMaaria a întrebat:

In ce consta profilul stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| Furculingură a răspuns:

Păi îţi spun la ce dai teză şi BAC şi îţi dai tu seama.

Teza :
Clasa a IX-a : limba română, istorie/geografie, engleză, logică
Clasa a X-a : limba română, istorie/geografie, engleză, psihologie
Clasa a XI-a : limba română, istorie/geografie, engleză, economie
Clasa a XII-a : limba română, istorie/geografie, engleză, filosofie

BAC :
- Limba română
- Istorie/Geografie
- Logică/Psihologie/Economie/Filosofie

1 răspuns:
| thegatekeeper a răspuns:

Se axeaza pe romana, limbi straine, istorie si logica/ psihologie/ sociologie/ filosofie, ultimele materii predandu-se in ani diferiti.
Se fac cam 4 ore de romana pe saptamana, 3-4 de istorie, 3-4 de engleza (daca esti la profil intensiv engleza/ franceza/ etc.; daca nu, faci 2 ore de engleza si 2 de franceza/ germana etc.).