| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

În ce oraș este Gura Humorului!?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In Gura Humorului. Pentru ca este oras. Poate ai vrut sa spui in ce judet este. In Suceava.

| Simpatic a răspuns:

Gura Humorului este un oras din judetul Suceava!
Orasele judetului Suceava sunt :
Gura Humorului
Siret
Solca
Vicovu de Sus
Dolhasca
Liteni
Salcea
Cajvana
Milișăuți
Frasin
Broșteni
(nu am luat in calcul municipiile)

Ce nu stiu nici wikipedia si nici netul in general este ca Suceava este in regiunea Bucovina si nu in Moldova asa cum incurca toti habaristii de la televizor.

| Salontanul a răspuns (pentru Simpatic):

Bucovina a fost si este parte a Moldovei. A mai apartinut si imperiului Austro-Hungar dar abia de la 1774 pana la 1918. Si graiul este tot moldovenesc. Asa este si Oltenia regiune dar a apartinut Tarii Romanesti de cand lumea si pamantul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mă doare geografia

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Gura Humorului este un oras, din judetul Suceava.
E parte din Bucovina, dar asta nu o exclude din Moldova.
Bucovina e doar o parte austrizata a Moldovei. A facut parte din Imperiul Austro-Ungar o perioada, fiind facute atunci multe imbunatatiri (investitii gandite de austrieci), dar oamenii de aici provin din Moldova lui Stefan cel Mare, si sunt in continuare moldoveni, poate chiar mai incuiati decat restul moldovenilor din Romania.

| Catrice a răspuns:

Si de asta îmi pare rău că s-a scos examenul la geografie/istorie la admiterea în liceuhee hee

| gabicoo a răspuns:

Ce oraș? E un sat mai mare străbătut de două gârle: Moldova și Humor! Are pretenții de stațiune turistică dar pasc vacile în sensul giratoriu din mijlocul "orașului"! Are și primar al cărui fiu e polițist prieten la cataramă cu interlopii!
Visit Gaura Humorului! Ai să mori de ciudă că ai cheltuit banii total aiurea!

| Lioana a răspuns:

Asta iti poate spune si wikipedia daca dai o cautare pe Google.

| ReddY25 a răspuns:

Suceava

| Brizbriz a răspuns:

In alianta PSD - PNL
toti cand deschid GURA, iese "HUMOR" nebun, nebun, NEBUN RAU big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In judetul Suceava

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare, gura Humorului se afla in judetul Suceava.
Sper că te-am ajutat happy

| 1234568807 a răspuns:

Gura humorului nu este in niciun oras fiindca este un oras

| Jessica1235 a răspuns:

Gura Humorului este un oraș din județul Suceava

| Zefiraalbastra a răspuns:

Suceava!