| TheBlueButterfly a întrebat:

In ce orase ale tarii exista facultati de jurnalism? Daca cineva a absolvit o astfel de facultate as vrea sa imi dea mai multe informatii despre ea, cum ar fi: aproximativ de ce medie as avea nevoie pentru a fi admisa, ce loc de munca as putea avea dupa absolvire( reporter, jurnalist, prezentator de stiri), etc.

Va multumesc anticipatkiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce vrei, o simpla diploma de jurnalist sau o diploma cu "greutate". daca vrei una scoasa in numai 2 zile, poti apela la serviciile JOBs, in 2 zile cu 250 ron poti avea o diploma de reporter, jurnalist sau ce vrei tu...este rusinos, dar asta este adevarul. un gheorghe care este intr-adevar si profesor universitar unatc bucuresti, ofera training de initiere.si uite un link, dar nu toate sunt acreditate http://www.ghidjurnalism.ro/facultati-de-jurnalism

2 răspunsuri:
| inna a răspuns:

In Bucuresti exista facultatea de jurnalism Hyperion.Intra pe site-ul ei si vei afla mai multe informatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timisoara, cluj, iasi, sibiu... info gasesti pe net pe siteurile faculatilor, de obicei sunt in cadrul facultatilor de litere sau filosofie, sectia jurnalism...mai sunt si niste revsite la chioscurile de ziare cu admiterea... cat despre job, depinde cat de buna esti, iar media de intrare la fara taxa e in general peste 9, la cu taxa cam oricat de mica (peste 6 evident)