| StrongHeart a întrebat:

In ce tara vi se pare cel mai greu sa ajungi sa inveti la o facultate si sa te integrezi, d.p.d.v material, social, etc? Dintre Uk. Usa si Canada?
Ce alte optiuni bune de tari exista? Dau funda

4 răspunsuri:
| Acelbaiat12 a răspuns:

Buna,eu unul recomand Japonia, oamenii de acolo sunt foarte calmi si drăguți cu studentii

| StrongHeart explică (pentru Acelbaiat12):

Ma gandesc de inceput uk ca e mai aproape, mi-e frica putin cu brexitu si cine stie ce legi mai apar. Japonia e avansata, dar nu ma gandesc asa departe totusi..Mentionez ca nu sunt croit neaparat pe facultate ca e greut cu banii...tu locuiesti in Japonia sau ai rude?

| Acelbaiat12 a răspuns (pentru StrongHeart):

Nu neaparat, dar stiu foarte multe despre aceasta tara ca m-a captivat de mic. Daca doresti, mai este ok si in Franta sa fie mai aproape.Dar daca iti este frica de cutremurele din Japonia este mai bine in Coreea de sud.Acum tu decizi, dar de la japonezi ai ce învăța?

| StrongHeart explică (pentru Acelbaiat12):

Cultura lor e foarte diferita de majoritatea lumii, nu sunt pasionat, stiu ca Japonia va tine jocurile olimpice in 2020, cutremure, anime si cam atat.Coreea de sud e tot asa diferita, ma tenteaza uk, alte tari din europa si u.sa dar acolo e greu de ajuns.
E tare si cultura japonezilor intr-adevar.