| DnlG a întrebat:

In clasa a 12-a, cand voi avea 18 ani, voi putea iesi din scoala cand vreau? (Ma refer in pauze).Sau daca sunt major, profesorii mai pot chema parintii la scoala?

7 răspunsuri:
| DnlG explică:

Pe noi nu ne lasa sa iesim din scoala sa ne cumparam mancare, de la dorbob, care e langa scoala. Si ma gandesc, ca la 18 ani, ar trebui sa te lase. Pana la urma urmei, iesi pe propria raspundere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Clasa a12 a nu e obligatori prin lege, ti se pune absent, daca nu esti prezent la ore, daca acumulezi absente esti exmatriculat si gata. Bineinteles ca parintii vor fi informati indiferent daca esti sau nu major

| neutrino a răspuns:

Varsta de peste 18 ani nu inseamna nesupunere, iar profesorii pot chema parinti intotdeauna cand ei considera ca acest lucru este necesar, atata timp cat tu esti elev in scoala "lor".

| Fatamuntilor a răspuns:

Atata timp cat esti elev TREBUIE respecti regulamentul scolar. Poti iesi in pauze, dar te intorci la ore.
Profesorii pot chema parintii la scoala, atata timp esti elevul lor, chiar daca esti major.

| iemuc100 a răspuns:

Cam pot face asta si cand esti major laughing
Dar poti iesii cand ai chef din scoala, cel putin asa este la liceul meu.

| VeldroN a răspuns:

LOL laughing logic frate poti iesi in pauze dar sa te intorci la timp si in legatura cu parintii la scoala:LOGIC ca ii poate chema daca ai 18 ani crezi ca esti cel mai tare? Fundita? happy

| Fidmos a răspuns:

Pai probabil ca poti iesi in pauze oricum poti iesi pe furis de exemplu vara toti iesim si ne cumparam inghetata fiindca la chioscul din curte nu esde dar la faza cu parintii tot o sa trebuiasca sa vina (probabil) sper ca te-am ajutat