| CreionAri a întrebat:

In clasa a 9 a repartizarea elevilor de la profilul X se face in ordinea mediilor de la examen? Gen, primi 28 intra in prima clasa iar urmatorii in a 2 a? Vreau doar sa stiu daca metoda asta e valabila, adica se poate aplica

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este o regula obligatorie, depinde cum hotaraste conducerea fiecarei scoli. Poate fi asa cum spui tu dar se poate sa fie si amestecati, respectiv cei clasati pe locuri impare intr-o clasa iar cei de pe locuri pare in alta clasa sau chiar in alta ordine.

1 răspuns:
| CreepyCrow a răspuns:

Se intra in ordinea descrescatoare a mediei totale, media de la examen se aduna la aia totala