| adrianaiuliana7 a întrebat:

tocmai am trecut in clasa a 9a si as vrea sa stiu daca repartizarea elevilor in clase se face in functie de prima limba straina studiata si daca teza voi da obligatoriu la franceza intrucat am studiat aceasta limba din clasa a 3a.sunt pe profilul stiinte sociale.(sunt 2 cls de a9a)mersi anticipat. funda:*

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Intrucat franceza este prima limba straina pe care ai studiat-o in scoala, deci esti avansata la franceza, repartizarea se va face in functie de acest criteriu si teza o vei da obligatoriu la franceza, iar la BAC, deasemeni vei da examen tot la aceasta limba.

4 răspunsuri:
| BilliOnaire a răspuns:

Pai profilul tau de stiinte sociale, are intensiv sau bilingv franceza?
in cazul asta dai teza la franceza,big grin
PS: la inscriere spui in care clasa ai vrea sa intri big grin., 2 cls d a9a pe profil stiinte sociale? sau doar 2 cls de a 9a?big grin

| BilliOnaire a răspuns:

Pai profilul tau de stiinte sociale, are intensiv sau bilingv franceza?
in cazul asta dai teza la francezabig grin
PS: la inscriere spui in care clasa ai vrea sa intri big grin, 2 cls d a9a pe profil stiinte sociale? sau doar 2 cls de a 9a?big grin

| Maria2058 a răspuns:

Daca franceza e prima e limba, vei da teza din ea. Repartizarea nu se face in functie de prima limba studiata. Asa se face si la noi la stiinte sociale (acolo ma duc si eu anul acesta) numai ca in loc de franceza avem alta limba! Succes la liceu!

| adrianaiuliana7 explică:

Nu are intensiv sau bilingv.sunt 2 cls de a9a pe profilul stiinte sociale.am fost la inscriere si m-au intrebat care este prima limba studiata si au scris pe dosar franceza-engleza (limbile studiate de mine)