| iarbaverde a întrebat:

Cum se face repartizarea intr-un liceu care are doua clase de stiinte ale naturii(C si D)? Aleatoriu sau in ordinea mediilor? Cu media 9, 80 unde as intra? In C sau in D? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Depinde, în general după medie.

2 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Nu sunt sigur daca e aleatoriu sau alfabetic. Oricum in ordinea mediilor nu cred, pentru ca asta ar insemna ca in C sa intre elevii mai buni iar D sa fie clasa celor mai slabi, ori toate liceele si scolile incearca sa evite situatiile de genul si sa creeze clase cat mai echilibrate happy

| ErrorFound a răspuns:

Se pun in ordine pana se umple o clasa dupa care se repartizeaza in cealalta.