| JustAKiss a întrebat:

In clasa a9a se face geometrie (profilul mate-info)? Vreau sa stiu daca trebuie sa imi cumpar trusa de geometrie laughing.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu faci geometrie dar în schimb faci trigonometrie.Geometrie s-ar putea să faci doar puţin(o recapitulare, ceva). Însă i-aţi o trusă.Nu se ştie niciodată.

| cooldreams a răspuns:

Evident. Doar nu credeai ca scapi de geome?!winking Din cate imi amintesc eu, faci trigonometrie, vectori, coliniaritate, concurenta si paralalelism.

| SlymOvy a răspuns:

Normal ca o sa faci, mai ales fiind profil mate-info. happy Deci ti-ar prinde bine o trusa de geometriewinking

| AllTheGoodNamesAreTaken a răspuns:

Vei studia: vectori in plan, coliniaritate, concurenta, paralelism, elemente de trigonometrie, aplicatii ale trigonometriei in geometria plana. Din experienta, nu vei avea nevoie decat de o rigla. happy

| monicaanton a răspuns:

Nu faci geometrie propriu-zisa, doar vectoriala si trigonometrie. Nu prea iti trebuie trusa.

Întrebări recente