| anonim_4396 a întrebat:

In curand va fi ziua de nastere a celei mai bune prietene ale mele si ea adora turcii si mi-a spus de mult ca ar vrea ca pe tort sa scrie,,la multi ani" in turca. Am cautat pe net si nu inteleg cum e ok sa apara pe tort,,Iyiki doğdun"/,,Iyi ki doğdun" sau,, Mutlu yıllar". Nu vreau sa gresesc, dar nici nu vreau sa o intreb pe ea pentru ca as vrea sa fie o surpriza.

FUNDA

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dictionarul de pe Google te poate pacali dar o pagina facuta de unul care cunosate turca, mai rar: http://ro.bab.la/expresii/personal/urari/romana-turca/

| Violleta2022 a răspuns:

Google transalte mi-a dat:
"doğum günün kutlu olsun"

| fataciudatadinlondra a răspuns:

Doğum Günün kutlu Olsun sper ca te-am ajutat