| Schrotter54321 a întrebat:

In curand voi da teza la mate si timp de o luna am facut meditatii! ce i drept e ca mi au crescut notele la mate dar la teza mi e foarte teama! am impresia ca am uitat tot! iar la geometrie tot nu stiu cum sa demonstrez ca un triunghi e isoscel ca doua drepte sunt paralele perpendiculare etc.ce sa fac? sunt nesigura pe mine.si am facut multe exercitiisad

Răspuns Câştigător
| dydydeea a răspuns:

Deci... sa-ti spun povestea mea : anul trecut eu nu faceam meditatii la mate si eram cea mai buna din clasa la mate si tot la fel ca tine imi era tare teama de teza( prezicez ca imi tremurau genunchii ) si tot asa aveam impresia ca am uitat tot dar incepand de anul acesta eu fac meditatii la mate ( sunt in clasa a 8 a), am facut de-a exercitii de m-a luat draculaughing si eu faceam meditatii cu profa de mate si ea mi-a zis ca e imposibil sa nu iau 10 la teza si azi dimineata ( am dat teza ) nu am avut nici o teama si chiar eram sigura pe ce stiu si uite ca am luat 10. fii si tu mai optimist/a. bafta la teza si sa fii mai sigur/a pe tine pentru ca chiar e imposibil sa nu iei nota mare daca faci meditatii adica nu 10 dar un 9, sau 8 sa zicem si 7 tot iei. :* :*

1 răspuns:
| emiliaalexandra a răspuns:

De fiecare data cand ma pierd caut un punct negru ma uit atenta si ma concentrez asupra lui apoi imi revin.Incearca si tu!kiss