| Luu_3393 a întrebat:

In doi ani o sa termin liceul si sa ma gandesc sa urmez Facultatea de Psihologie din Bucuresti. Ma puteti ajuta cu ceva informatii despre viata unui caminist, locul unde am sa-mi petrec studentia? (eu locuiesc in Craiova)

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Caminist inseamna sa petreci timp impreuna cu altii, pate fi o persoana, pot fi pana la 5-6 persoane in functie de camera. Poate sa insemne si impartirea bunurilor personale, alimente, televizor, calculator, frigider.Deci un spatiu personal discutabil si un program de viata comun. Eu am si la gazda in primul an.Dar cu toate aspectele negative pe care ti le spun, daca iti alegi colegele/colegii de camera adecvat viata de camin poate fi mai placuta ca viata dintr-o gasoniera inchiriata.