| Ella99love a întrebat:

In mai o sa avem tezele si imi e frica la matematica. cel putin la geometrie pe sem. al-II-lea nu am inteles nimic, nu stiu cum sa demonstrez anumite lucruri care ni le cere sa le aflam, nu-mi dau seama de care unghiuri sa ma leg sa demonstrez ca sunt congruente sau ma rog... ce vor ei sa demonstrez. voi va descurcati? eu sunt in clasa a-VI-a.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai doua saptamani de vacanta.
Investeste putina oboseala intelectuala pentru linistea ta.
Nu-i greu.

| Dana211 a răspuns:

Eu cred ca ai gresit categoria.
Roaga pe cineva sa iti explice (un coleg care se pricepe de exemplu)

| Anon352 a răspuns:

Si eu tot in a6ax_x bai sa mor eu, deci nici eu nu stiu geometrie nici sa ma impustiX_x