| boborock2011 a întrebat:

In saptamana Scoala altfel, se pun absente ?

7 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

La sedinta cu parintii pe scoala, ni s-a spus ca in saptamana "Scoala altfel" chiar daca nu se vor face ore obisnuite (predare si ascultare), totusi absente se vor pune in rubrica "dirigentie" si se vor aduna cu celelalte la sfarsitul semestrului.

| Jacquelinor a răspuns:

Prezența la săptămâna altfel este obligatorie. Fiecare absență se trece în rubrica "purtare" și scade câte un punct. Nouă asta ni s-a spus.

| TheCritic a răspuns:

Eu din cate am citit pe net vi se pun absente...dar se noteaza la rubrica purtare...WTF? nu prea stiuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La scoala unde sunt eu nu s-au pus, mi se pare o mizerie scoala altfel, sa pui absente unor copii pentru ca nu au bani sa vina in excursie sa vada o biserica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sistemul asta e bolnav, la desen daca nu facem tot ce ne spune luam 4, straight face si eu in loc sa invat la Romana ca dau BAC, trebuie sa stau pana la ora doua noaptea sa colorez si sa nu depasesc conturul.Probabil asta o sa fac si cand o sa primesc foaia cu subiectele pe banca la BAC, o sa desenez... ii fac si o felicitare laughing.

| askhelp a răspuns:

Da,asta daca stai acasa.trebuie sa mergi,te intalnesti cu colegii si mergeti unde va este dat, de ex" la muzeu, sau la teatru" asa nu se vor pune abs. Bafta!

| Denisa212328 a răspuns:

Da...noua ne-au spus ca e ca si o saptamana normala, sper ca ti-am fost de folos:*