| Rocklove a întrebat:

În subcarpatii getici se găsesc cărbuni? (ca resursa a subsolului). Am scris asta la simulare.
Ma gândesc ca am greșit aici.
Am mai scris petrol care e corect.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scrie in cartea de geografie. Oricum este interzisa efectuarea temelor scolare pe aici! Citeste: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Cred ca ai o obsesie cu temele. Se vede de la o posta ca nu e tema scolara, ci vrea omul sa se dumireasca daca e bine sau nu ce a scris. Si poate chiar pentru cultura lui generala.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa este! Cand mergi la restaurant te intreaba chestii din astea. Auzisem eu ceva dar nu eram sigur.hee hee