| AvalohAlyn a întrebat:

In ultima vreme mi-am cam stricat scrisul,nu il mai am frumos,parca sunt doctorlaughing asa am scrisul,aveam un scris frumos in gimnaziu, care e cauza si cum as putea sa imi indrept scrisul? Conteaza la examene scrisul daca e frumos sau nu?
Voi cum va indreptati scrisul si cum il aveti?

Răspuns Câştigător
| Pandicoarna2134 a răspuns:

Da! Contează mult scrisul la examen! Ai putea sa iti cumperi un stilou si acasa sa scrii literele încet si cu atenție, frumos. Dupa ce scrii jumătate de pagina asa, o sa se obișnuiască mâna! Depinde de tine

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Conteaza sa fie lizibil.

eu intotdeauna am scris urat, doar cand ma concentrez si scriu foarte incet scriu mai frumos, dar incet nu am putu nici in liceu nici in facultate sa scriu asa ca m am resemnat

| neutrino a răspuns:

La examene nu conteaza daca scrisul este frumos sau nu, dar intotdeauna scrisul frumos "da bine".

| Doub a răspuns:

Da, contează să se înţeleagă şi să fie cât de cât ordonat.
Nu mi-l îndrept, îmi place scrisul meu urât.

| Anonimuserr a răspuns:

PĂi prin exerciții începi de la 0 cu literele, te forțezi să scrii încet și cât mai frumos.
La facultate nu contează scrisul dacă e frumos sau urât. Trebuie să fie lizibil atâta tot! Să se înțeleagă.

| TudorRadu a răspuns:

Scrie cu stiloul

| Gadgetry a răspuns:

Te salut, poti incerca noile caiete pentru exersare caligrafica, ele sunt refolosibile si aduc un plus de valoarea pentru copii dar si pentru adulti in cazul in care vrei sa exersezi le poti gasi aici: https://gadgetry.ro/collections/rechizite-scolare-ieftine