| navarre a întrebat:

Indiferent de motiv, credeti ca Dumnezeul adevarat, ne poate fi,, descris"prin indemnul unor asemenea crime? http://www.trilulilu.ro/tigrulmanu/36bce3dbfeb0ef Adevaratul DUMNEZEU este iubire nu ura! este creeator nu distrugator! Si ma repet INDIFERENT DE MOTIV! Voi a-ti fi infaptuit aceste crime(sa-ti ucizi fratele)la comanda lui Moise, explicandu-se ca D-ZEU i-a dat acest,, ordin"?

11 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Daca stii raspunsul de ce mai intrebi?

| thealchemist a răspuns:

De ce ti-as raspunde daca tu nu ai nevoie de raspuns? in afara de a-ti afisa convingerile, ce incerci sa faci? tu stii ce este o intrebare?

| thealchemist a răspuns:

Din nou, unde e intrebarea?

| thealchemist a răspuns:

Calea batatorita e batatorita pentru un motiv.
tu pretinzi ca arati o cale noua?
e destul de mult, cind te gindesti ca iei ca "vechi" crestinismul.
deci, crezi ca poti inlocui crestinismul?
esti cumva Dumnezeu?

Răspuns utilizator avertizat
| Costel95 a răspuns:

Poruncile sunt date oamenilor... din moment ce poporul s-a intors impotriva lui Dumnezeu El s-a maniat pe popor de aceea a dat Dumnezeu acest ordin. Da Navarre tu daca ai o jucarie nu-i dreptul tau sa o strici daca vrei? Dumnezeu ne-a creat pe noi, oare Dumnezeu nu poate face ce vrea cu noi? Si cine se poate compara cu Dumnezeu de ziceti ca El n-are voie sa ucida?

| Duhovnicul a răspuns:

Esti deist?

| DanielJackson a răspuns:

Eu cred ca partea aia e falsa, e acolo doar ca Dumnezeu sa vada cati stim sa gandim ce e posibil si ce nu e, ce e adevarat si ce nu e. atata vreme cat porunca e,, sa nu ucizi" nu cred ca Dumnezeu si-ar incalca propria porunca.

| Georgy1033 a răspuns:

Nu, Dumnezeu nu poate fi descris de către oricine. El este un izvor de iubire, toleranţă, rabdare, îngăduinţă, iertare, curăţenie, bunătate.