| aleksa a întrebat:

Intr-o cursa de atletism, cand a este in fata lui b. cum se numeste? a are avans fata de b. ma intereseaza un sinonim pentru cuv avans in contextul asta (in-afara de. a conduce, a are avans, a are avantaj, a are atu) Sper sa ma puteti ajuta! Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi inaintea,A depasi,Afi in fata, A lasa in urma, A intrece

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A avea elan, cumva?

| aleksa explică:

Razvanflorea iti multumesc pentru sugestii... nu am gasit inca "rezolvarea" dar iti dau fundita pentru ajutor happy