| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un program pentru a progresa enorm la atletism? Nu ma intereseaza cat este de greu, sunt dispus sa fac orice numai sa fiu primul.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ajutorul il poti primii doar de la doamna antrenoare cu care faci antrenamentele
Doar ea te cunoaste bine si-ti poate spune cu certitudine ce trebuei sa faci si cat trebuie sa lucrezi, ca sa-ti cresti performanta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La care disciplină din atletism?
Primul la ce nivel, județean, național, olimpic?
Cel la nivel înalt au antrenor sau mai mulți, o activitate exclusiv performanței, nu amatorism.
Este o pregătire de ani de zile, șapte ani de exemplu, în care corpul devine un templu al performanței.
Să nu te grăbeșți.
Să devii primul în raport cu performanța ta de luna trecută, să dai corpului timp de odihnă între antrenamente.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru sadrian46):

Recent am inceput sa merg la atletism si suntem 10 baieti.Doamna antrenoare vrea 4 baieti forta si 2 rezerve.Acum ma incadrez ca rezerva, vreau sa intru macar in acei 4 daca nu primul.Imi poti face un program de exercitii cand nu merg la antrebament?

| sadrian46 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Genoflexiuni, flotări, abdomene, câte 100 pe zi din fiecare.
Câte 25 pe serie, executate cât mai rapid posibil.

| Paul754880338 a răspuns (pentru sadrian46):

Magic! Mai bun raspuns nu exista! Pentru succes nu exista scurtatura, as mai adauga, daca imi este permis.