| tonyc7 a întrebat:

Intre Olanda, Elvetia si Arabia Saudita, care credeti ca are importanta mai mare la nivel mondial? Si de ce?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce este in Arabia? Niște untermenschem care au dubaiul din petrol si tot in epoca de piatra au rămas, sunt convins ca cuvantul ala in germana îl si visați, singurele popoare superioare sunt cele germanice

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Popoarele germanice sunt clasificate, în funcție de limbă și origine astfel:

Germanicii de nord (scandinavii), urmașii vikingilor (normanzi, varegi):
Suedezii;
Norvegienii;
Danezii;
Islandezii;
Feroezii.
Germanicii de vest (apuseni):
Germanii
Olandezii
Englezii
Austriecii
Alemani (dispăruți)
Saxoni (dispăruți)
Marcomani (dispăruți)
Longobarzi (dispăruți)
Franci (dispăruți)
Turingieni (dispăruți) etc.
Germanici de est (răsăriteni), grup dispărut:
Goți:
Ostrogoți (dispăruți în secolul VI);
Vizigoți (dispăruți în secolul VIII);
Goții din Crimeea (goții crimeeni), au trăit în Peninsula Crimeea și au dispărut abia în secolul XVIII.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru RAY):

De fapt, Hitler avea relații bune cu anumiți lideri arabi, cărora le promitea scăparea de sub stăpânirea britanică. Mai mulți soldați arabi musulmani au luptat în Wehrmacht.

| RAY a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Pai vezi, interese

| Lukasssz a răspuns:

Elvetia,pentru ca banii=putere.

| tonyc7 explică (pentru Lukasssz):

Si olandezii sunt plini de bani. La fel si sauditii. Deci?