| Andrei401 a întrebat:

Intrebare pentru cei ce sunt la profilu' stiinte sociale :
Este adevarat ca din clasa a XI-a si a XII-a, nu se mai studiaza matematica/fizica/chimia?
Funda.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Matematică se face, dar Fizică & Chimie NU se mai face :)

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Nu se mai face fizica/chimie/biologie, matematica o sa faci 2 ore pe saptamana. Se scoate si latina, o sa faci in schimb sociologie, economie, filozofie, si ai sa mananci istorie pe paine. Sa ai nervii tari la bac!

| 73zn a răspuns:

Da este adevarat il am pe fratele meu la ss

| ℓυν²ѕнσωмуѕєℓƒ a răspuns:

Aveam un fost care era în clasă se sociale. Da, e adevărat, plus, nici biologie şi latină parcă. În schimb vă bagă multe opţionale, aşa că alegeţi unul din ele educaţia fizică laughing