| Foxitaa a întrebat:

imi puteti da va rog mai multe informatii in legatura cu profilurile: stiinte sociale si filologie?[ce materii se fac mai mult,pana in ce clasa se face chimia,matematica,fizica, la ce se da bacul etc.]Dau funditahappy

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| cristinna23 a răspuns:

Mie imi place la filologie. Fac 3ore de engleza fiindca e prima limba (dau teza ) dau teza la latina (am 2 ore) si la romana dar si la istorie/geografie (la alegere ). Am 2 ore de mate si fizica, o ora de biologie si chimie. Este bine la acest profil fiindca din clasa a 11 a nu vei mai face fizica, mate si chimie ci vei face o combinatie numita stiinte
La stiinte sociale dai teza la romana, logica(in loc de latina)istorie/geografie si la o alta materie. Iar in legatura cu mate matica o vei face pana in a 12 a(2 ore). Multa bafta la alegerea profilului.