| Foxitaa a întrebat:

imi puteti da va rog mai multe informatii in legatura cu profilurile: stiinte sociale si filologie?[ce materii se fac mai mult,pana in ce clasa se face chimia,matematica, fizica, la ce se da bacul etc.]Dau fundita:*

2 răspunsuri:
| Ađııa a răspuns:

La filologie, cele mai multe ore sunt de romana. Apoi urmeaza istoria[eu am 3 ore], engleza[tot 3] si ce msaterie optionala ai.[eu am franceza si deci, am 3 ore de franceza] Fizica, chimie si mate nu mai faci dintr'a 11'a. Bacul se da la romana, engleza, istorie/geografie si educatie antreprenoriala. happy

| MaryaElena2979 a răspuns:

Hey! Profilurile de filologie si stiinte sociale seamana foarte mult dar exista si diferente.La filologie se da teza la romana,latina, engleza/franceza si istorie iar la SS dai teza la romana, istorie, logica(in clasa a IX-a), engleza/franceza(depinde ce limba 1 de studiu ai). Mate, chimie, fizica, biologie vei face pana in clasa a XI-a, moment din care aceste materii vor deveni una singura:stiinte ale naturii.Bacul cred ca il vei da la romana, istorie, engleza(proba orala) si la alegere sociologie, geografie, psihologie(nu sunt sigura).