| moniqueblackberry a întrebat:

La stiinte sociale/filologie se fac chimia si fizica? Iar matematica din clasa a IX -a si a X-a este grea? Funda happy

Răspuns Câştigător
| Violente a răspuns:

Doar in clasa IX si X se fac chimie/fizică/biologie/matematică. Nu este deloc grea matematica predată, eu imi aduc aminte ca proful de abia venea la ore, am primit două teme in doi ani, filologia nu se bazează pe matematică, stai linistita ca orele de matematica le vei iubi la filologie! big grin

2 răspunsuri:
| Wlan a răspuns:

Eu m-am mutat acum in clasa a XI a la filologie ca sa iau BAC -ul. Te doare in duda, nu e mate, nici chimie, nici fizica, dar am dat de latina.

| adela67 a răspuns:

La stiinte sociale vei face fizica si chimia pana in clasa a X-a inclusiv, iar matematica se face pana in clasa a XII-a inclusiv, insa este usoara.