| unreadfire a întrebat:

Intrebare pentru persoanele care lucrează la servicii funerare. Am auzit ca femeile decedate sunt îmbrăcate și cu sutien, e adevărat? Dacă da, de ce?

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

E de ce sa arate sânul frumos.

| unreadfire explică (pentru Catrice):

Cui îi pasa? Nimeni nu o va mai vedea după ce e îngropată

| Catrice a răspuns (pentru unreadfire):

După,dar înainte când o vede acolo în biserica...

| Adrian5575 a răspuns:

Pentru ca femeile decente poarta sutien.

| AlinMrs a răspuns:

E vorba de pastrarea demnitatii. Tie ti-ar placea sa te ingroape fara chiloti pe tine?

| salieri84 a răspuns (pentru AlinMrs):

Adevarul e ca la 2 metri underground, iti cam tremura cucul, daca n-ai ceva izmene pe sub pantaloni. Si nici nu e ok fara chiloti, mai ales la ceremonie, te vad babele si raman marcate. Decenta pana la moarte si dupa!