| SingleForOne a întrebat:

Ce ar face ateii cu persoanele decedate, dacă ritualurile post-mortem nu au semnificații religioase?

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Da. O parere foarte buna am. Pe corpul meu se pot face teste care sa ajute stiinta sa dezvolte anumite tehnologii care va fi de folos pentru milioane sau miliarde de oameni.

8 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

Il arunci in groapa de 2 metri sau il incinerezi. Eu as ofta pentru incinerare iar cenusa mea sa fie aruncata in spatiul cosmic.

| SingleForOne explică (pentru CIaudiu):

De ce?

| CIaudiu a răspuns (pentru SingleForOne):

Pentru a calatorii vesnic in univers.

| SingleForOne explică (pentru CIaudiu):

Nu prea... fie "te întorci" în atmosfera noastră (sau alta planetă sau într-o stea) și te dezintegrezi, fie te atașezi pe un meteorit care oricum va intra într-o atmosferă, la un moment dat.

| CIaudiu a răspuns (pentru SingleForOne):

Stiu asta, dar cel putin voi face parte din univers. Voi avea o calatorie spatiala. Nu voi fi aruncat ca un caine intr-o groapa adanca de 2 metri si viermii cu mila.

| SingleForOne explică (pentru CIaudiu):

Dacă tot ești ateist, ți-ai dona corpul decedat spre știință, o idee anume să se dezvolte. Ce parere ai?

| CIaudiu a răspuns (pentru SingleForOne):

Da. O parere foarte buna am. Pe corpul meu se pot face teste care sa ajute stiinta sa dezvolte anumite tehnologii care va fi de folos pentru milioane sau miliarde de oameni.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Probabil că le-ar îngropa sau incinera, însă doar din motive sanitare.

| serenityxx a răspuns:

Ce să facă... Au începe să creadă în deitate.