| Adrian34902 a întrebat:

Salut Tpu..Am o intrebare dacă se lucrează pe mare oceane etc..ca marinar...ce trebuie plătit? Am auzit că se plătește cazare la hotel și se poate dormi pe navă e adevărat? Dau frunda

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai daca nu dormi pe nava unde dormi in mijlocul oceanului? Intr-un submarin?
Si da, angajatorul iti da si cazare care e inclusa in pachetul salarial. Dar nu te gandi ca iti da un apartament acolo sa stai sa te lafai, de obicei sunt camere cu mai multi oameni cazati acolo.

| Adrian34902 explică (pentru Bondarel99):

Nu mam gândit că îmi dă un apartament care să mă lafai, mam gândit așa îmi 2000 de euro plus cazare 100 de euro, mie ce îmi mai ieșea?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Adrian34902):

Nu prea are importanta cat costa cazarea ci cati bani iei in total pentru ca ar fi putut sa spuna din start ca salariul e 2100 euro si cazarea e inclusa sau 2000 euro si cazarea o platesti tu de 100 euro ceea ce e acelasi lucru nu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am auzit că se plătește cazare la hotel
De unde ai auzit asta.
Pe mare ești cazat pe navă. Când nava este în port, ai învoire în oraș. Dacă învoirea este peste 24 de ore, poți dormi la hotel pe banii tăi. Dacă nu, te întorci pe navă și dormi aici.