| Pisicatttrgbg a întrebat:

Întrebare: poti intra in clasa a9a cu examenul cambridge A2(KET)?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din ce vad, nu zice clar acest lucru, doar asta, la ce poate fi folosit: "Admiterea în învățământul liceal de stat și profesional cu program bilingv și intensiv (nivel minim necesar: A2 conform grilei CEFR)".

Dar cel mai bine, sugerez sa vorbesti la liceul respectiv, piate ei au alte "programe" si nu ar fi frumos sa te trezesti ca nu poti.

Deci mergi la liceul de interes prima data, si vorbeste la secretariat.

Indiferent ce unde o sa mergi, eu iti urez mult succes! ^_^

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intri dacă media la mate și română iți permite asta

| Catrice a răspuns:

Doar cu aia? N-are nici o relevanță cu admiterea.

| Pisicatttrgbg explică (pentru Catrice):

Daca vreau la clasa de bilingv si am Cambridge nu mai trebuie sa se dea competentele doar ca s-a produs o greșeală imensa și am fost băgată la Ket si nu stiu daca se accepta Ketu

| Pisicatttrgbg explică (pentru Catrice):

Pai cu evaluarea, dacă nu vreau sa dau competentele pot da Cambridge ul dar profa m-a înscris din greșeală la Ket nu la Pet si nu stiu daca pot, profa era una de la o școală particulara, nici nu cred ca știe ce clasa is

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Raspunde la om aici mai (daca tot ai adus vorba)batting eyelashes

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| Pisicatttrgbg explică (pentru anonim_4396):

Doar de la pet incolo?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pisicatttrgbg):

Dap.

| Pisicatttrgbg explică:

La intensiv si bilingv ma refer