| Laura B. a întrebat:

! Intrebare urgenta:

Sunt in clasa a 8-a si pentru anul scolar urmator am primit niste informatii cum ca as putea sa primesc o bursa in valoare de 200 de lei. Am gasit toate datele si cam ce trebuie sa contina dosarul, dar nu stiu cum sa formulez scrisoarea de intentie? Diriga mi-a explicat cum ca ar trebui sa scriu acolo cu ce m-ar putea ajuta banii si de ce si tot felul de chestii. Oricum, inca nu am inteles foarte bine si vroiam sa cer ajutorul vostru. Ma ajutati? Dau fundita! Multumescc! :*

Răspuns Câştigător
| papushikroz a răspuns:

Pai in acea scrisoare ar trebui sa scrii ce liceu doresti sa urmezi si ce planuri de viitor ai. Apoi mai poti scrie despre cum te vor ajuta bani sa iti cumperi rechizite si tot ce mai ai nevoie pentru scoala.Mult succes!

1 răspuns:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Din ce ai spus mi se pare că vorbeşti de bursa Dinu Patriciu. Daca de ea e vorba nu mai poţi să ţi'o faci pentru ca dosarele trebuiau trimise pănă la 15 martie straight face. În cazul în care e vorba de altă bursă atunci exact aşa a fost şi la Dinu.Am avut un eseu de făcut. În eseu scrii despre ce ai face tu cu banii care îi vei primi. Poţi să scrii că îi investeşti în cărţi sau poate ai vreo pasiune, muzia sau desenul. Un eseu de o pagină e destul happy