| andreepetpu a întrebat:

La argumentarea genului liric se interpreteaza toate strofele? sunt nelamurita!
am dat un test si mi-a scazut ca am interpretat fiecare strofa, iar colega mea a luat mai mult decat mine dar totusi a interpretat un vers/structura. Explicati-mi si mie va rog. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| StefaniaMS a răspuns:

Eu stiu ca atunci cand ti se cere sa argumenteziu un text ca apartine genului liric nu trebuie neaparat sa argumentezi pe strofe, desi nici asta nu e in totalitate gresit. Stiu ca trebuie sa relevi toate figurile de stil, sa le comentezi etc. Daca vresul avea ceva relevant in el, o trasatura a genului liric, atunci e posibil sa fie indreptatita notarea. Dar daca in toate strofele exista trasaturi, atunci eu stiu ca e bine si daca explici strofele si fiecare figura si imagine prezenta in ele.

| andreepetpu explică (pentru StefaniaMS):

Am promis, am datwinking

| StefaniaMS a răspuns (pentru andreepetpu):

Daca a fost bun, mersi happy.

| andreepetpu explică (pentru StefaniaMS):

Cp:*