| Bisbiavatar12 a întrebat:

La cate absente nemotivate se ia orice fel de masura?

8 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Teoretic, 10 absente înseamnă un punct scăzut.
Practic exista elevi care au peste 150 de absente, vin cu o scutire la școală și nu pățesc nimic.

| deeeaqq a răspuns:

10 => -1 pct la purtare
La vreo 20 se vorbește în consiliu sau cv gen ori -2 pct *depinde de șcl/liceu*
La 40 exmatriculare, tpup

| Ionut231312 a răspuns:

La 10 absente ti se scade un punct la purtare, ai inceput bine daca ai reusit sa ajungi aici in a 3-a saptamana de scoala laughing

| Bisbiavatar12 explică (pentru Ionut231312):

happy am 21 pana acum

| Ionut231312 a răspuns (pentru Bisbiavatar12):

Impresionant, teach me laughing

| Chernobyl a răspuns:

La 10 se scade nota la purtare iar la 40 te exmatriculeaza asa e la noi la scoala.

| TeodoraLazz a răspuns:

Îți recomand o scutire medicala daca vrei sa scapi ușor xd

| MadalinMihaescu a răspuns:

La mine in scoala, daca ai 10 absente nemotivate se scade o nota la purtare, iar daca ai 50 vine examatricularea sau trebuie sa ii platesti directorului 300 de lei sa te scape de exmatriculare.