| Bogdy11v a întrebat:

La ce ajuta cititul?(stiu ca la dezvoltarea, vocabularului, culturii generale s. a. m. d), dar vreau diferite pareri. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Florennce a răspuns:

Buna. Cititul te ajuta si la dezvoltarea intelectuala, la vocabular si cultura generala, insa, iti ofera si un timp in care intrii in lumea ta, iti dezvolti imaginatia.si nu stiu cum sa-ti explic, dar eu ma simt extraordinar de bine cand citesc, pur si simplu ma relaxez si parca e mai frumos sa citesti fiindca iti imaginezi propriul tau "tablou" si propria ta lume.P.S. E frumos!happy

3 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Daca vrei sa-ti dezvolti vocabularul, nu ai decat sa citesti DEX-ul. Cartile reprezinta un drum de trairi si sentimente, inseamna raspunsuri, dar si intrebari, inseamna cunoastere interioara si exterioara.

| Fineness a răspuns:

Pe langa faptul ca iti dezvolti vocabularul si gandirea, nu mai depinzi de altii sa-ti spui propria ta parere.

| Natashha a răspuns:

Nu citesti doar de plictiseala. uneori intr-o convorbire libera nu o sa stii nici cum sa vorbesti, uneori nu o sa stii nici macar putina filosofie...