| FineBroAndy a întrebat:

La ce ajuta examenul de bilingv?

3 răspunsuri:
| mihaelaqi a răspuns:

Examenul de bilingv te ajuta sa intri la liceu la specializarea filologie bilingv sau mate info bilingv. Finalul din clasa a 12a e un atestat. Nu e obligatoriu. E super simplu.

| RedDx a răspuns:

Pentru a intra la licee de specialitate, pentru a merge in alta tara, sau pentru a te inscrie la o anumita clasa cu acest profil a unui liceu nu neaparat de specialitate.

| ageorgiana a răspuns:

Examenul bilingv te ajuta sa primesti o diploma de competenta, in care se mentioneaza faptul ca ai capacitatea de a comunica in doua limbi de circulatie internationala.