| 117 a întrebat:

La ce dau diferența daca ma transfer de la liceu la colegiu militar? Dau din matematica de clasa a9a?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pui intrebarea asta obsesiv si ti s-a explicat ca nu se poate.

| stefyqk a răspuns (pentru Salontanul):

Nu mai răspunde aiurea

| Salontanul a răspuns (pentru stefyqk):

Educa-te! Eu i-am raspuns pentru a-l preveni in a face greseli. Nu ti se pare ca esti cam nou si nepriceput pentru a-mi da sfaturi mie? Mai mult, esti si needucat. Atentie!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil as ceva!
Pentru colegiul militar trebuei sa dai anumite probe, admitere samd.

| 117 explică (pentru Violleta2022):

Se dau acele probe cand te duci acolo iar mai apoi dai niste examene/diferente
Știți cumva daca testele acele sunt din materie de a 9 sau sunt cam ca la evaluarea nationala?

| Violleta2022 a răspuns (pentru 117):

Din pacate stiu eu nu se fac transferuri la colegiile militare, fiindca aceste teste sportive si analize medicale se sustin in anumite perioade ale anului pentru toata lumea, fiindca se intrunesc comiis de profesori si comisii de medici care fac evaluarea.

Intereseaza-te la Minsietrul Educatiei si Invatamnatului daca au schimbat legea si poti face acest transfer, ca eu stiu ca nu era posibil asa ceva.

| stefyqk a răspuns:

Buna, diferențele se dau după ce susti probele sportive, psihologice, dar și fisa medicala. Daca sunt mai mulți cadeți față de nr locurilor se va da teste de diferența la matematica, informatica, fizica, TIC. Sper că nu am ratat nici o materie, acest test grila constă în informațiile pe care le ai dobândit în clasa a 9 a.Bafta!