| criss_2781 a întrebat:

La ce facultate ar trebui sa dau sa devin detectiv? (fundita )

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de obținerea atestatului de detectiv particular, mergi la sediul Inspectoratului de Poliție Județean de care aparții și cere mai multe informații.
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Pai poti face niste cursuri.

| Caro34 a răspuns:

Se pot face cursuri, dar nu stiu cat de recunoscute sunt si cine le face? Apoi mai depinde si de firma unde vei lucra fiindca de obicei te trimit ei unde vor si numai acolo ar trebui sa le faci! De unde esti?

| ma3 a răspuns:

Facultate?! la sri probabil, sau la politie; la politie cred, esti avansat pana la detectiv, sau. poti sa devii detectiv privat

| DumnezeuIntrebarilor a răspuns:

La facultatea de polotie din Bucuresti sau cea de la Camp-ul Lung.

| Sadop a răspuns (pentru DumnezeuIntrebarilor):

Academie de Politie ( care cuprinde si Facultate de Politie )ai doar in Bucuresti! La Campina si Cluj sunt scoli de agenti de politie, adica de subofiteri care durează doi ani.
La Campulung ai doar liceu militar, care e cu totul altceva.
Nu du omul în eroare.
Ca să devii detetciv trebui să urmezi Academia de Poliţie, iar pe parcurs vei obţine şi această funcţie.
Baftă!

| turcanumaria a răspuns:

Dai la academia de politie, si dupa ce faci un pic de experienta ca politist(15-20de ani) o sa poti sa devii detectiv.