| Ciocarlan_Diana_1985 a întrebat:

La ce facultate pot intra daca am 8 la purtare pe a 12 a sem 1?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti intra la orice facultate, la toate facultatile civile nu se tine cont de media la purtare.
Doar in cateva facultati (politie, SRI si militare) este obligatoriu sa ai media generala la purtare a anilor de liceu de cel putin 9.

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Oricare, facultatile nu tin cont de media de la purtare. Nu stiu exact care e situatia cu universitatile mai/mapn e posibil ca la arma/politie sa tina cont.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti intra la o facultate / academie militara, navala sau de politie, ca acolo se cere minim 9.
In rest, la orice alta facultate poti aplica si intra cu 8 la purtare.

| patrik986 a răspuns:

Poti intra la orice facultate vrei tu (tin cont doar de media de la bac si testele la care ai fost supus pentru inscriere) doar daca vrei sa dai la politie, jandarmerie, etc acolo da, iti cer notele de la purtare.