| Chitibus a întrebat:

La ce facultate se intra cel mai usor?
As vrea chiar una unde raman locuri libere, sa pot intra la buget. Si daca din anul II raman repetent, cati ani pot ramane fara sa ma dea afara? Nu ma intereseaza diploma. Vreau sa fiu student pentru a putea calatori gratuit cu trenul.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai eu te înțeleg dar treaba asta e cu dus și întors laughing
Nu neaparat la facultățile cele mai grele se intra și cel mai greu.
De ex la Politehnica sunt câteva facultăți la care se intra foarte ușor (in toamna) tocmai pentru ca sunt foarte grele și rămân locuri libere, nu prea vrea nimeni sa își bată capul cu ele, acolo dacă nu înveți ramai ușor repetent dar repetent ramai in cazul in care ești pe linia de supraviețuire adică trebuie sa te și duci la facultate pentru ca dacă sa zicem ca in primul semestru nu ai participat la măcar 3-4 materii ești direct exmatriculat pentru ca se considera ca nu te interesează deloc facultatea. Și asta se aplica la mai multe facultăți.
Cele mai ușoare facultăți sunt alea private dar alea costa, nu le poți face la buget, iar dacă dai banii pe taxa la facultate nu ai făcut nicio afacere cu trenul.

| cezar003 a răspuns:

Ca sa calatoresti gratuit cu trenul mai bine i-ti rupi un picior sau te impusti in celalalt decat sa faci o facultate fara sens

| cezar003 a răspuns:

La buget intri cu o medie buna de bac dar anul urmator daca nu ai talent, te livreaza la plata si costa mai mult decat un abonament anual de circulat cu trenul in lungul si in latul tarii

| Moldovan_Dan_1997 a răspuns:

Nu ai bani de bilet de tren?