| Iama a întrebat:

Am intrat la facultate (urmeaza anul 1) si ma intrebam daca as putea lua o adeverinta de la secretariat precum ca sunt student pentru a putea calatori gratuit cu trenul. Multumesc anticipat happy

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dupa ce incepe anul universitar. Tu vei fi student de-abia din data de 1 octombrie.

| Iama explică (pentru Brigaela):

Nu ar trebui sa fiu studenta de pe acum cumva? Deja mi-am confirmat locul la facultate. Mersi oricum pentru raspuns

| alessia5158 a răspuns (pentru Iama):

Confirmarea locului ocupat prin concurs n-are nimic a face cu "inscrierea in an" care presupune semnarea unui contract de studii si primirea carnetului de student si a legitimatiei de transport(nu primesti legitimatie de transport daca ai mai mult de 26 de ani!).
Inscrierea studentului se face în primele 30 de zile de la inceperea anului universitar, la cererea acestuia! Cum anul universitar 2017-2018 debuteaza oficial la 1 Oct. 2017, mai ai de asteptat!

| Shimozukushiki a răspuns:

Mi se pare că nu mai au gratuitate studenții anul acesta

| paint9 a răspuns:

Trebuie sa-ti faca carnet de student si legitimatie, aceste acte iti sunt necesare

| MynameisRoxana18 a răspuns:

Da se poate..prietenul meu are una...trebuie doar sa mergi si sa zici