| Radandam a întrebat:

Dacă sunt student anul I la istorie ub și iau bursa sociala și vreau la vara sa ma transfer la alta facultate, trebuie sa returnez banii de pe bursa sociala înapoi? P. S: sunt la buget. Și a doua intrebare:Îmi va da diploma originala cei de la facultate pentru a ma putea înscrie la alta facultate?

2 răspunsuri:
| DouaPuncteD a răspuns:

Nu cred ca se va pune problema returnării banilor atata timp cât este vorba despre un an nou universitar.
De bursa socială pot beneficia majoritatea studenților din țara daca se afla la o facultate de stat! Indiferent ca ești la o facultate, te transferi la alta, poți beneficia de bursa socială atata timp cât te încadrezi in cerințe!
Seara buna!

| NoisyLight a răspuns:

Dacă tot îți place să folosești atât de des cuvântul "facultate", am un răspuns pe măsură: pentru orice problemă legată de un transfer de la o facultate la altă facultate, trebuie să întrebi la prima facultate cum stă treaba cu a doua facultate.