| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

La ce materii se da BAC-ul si competentele la:
MATE-INFO
FILOLOGIE
STIINTE ALE NATURII

4 răspunsuri:
| pandaa592 a răspuns:

Mate-info: bac la română si mate şi ai de ales intre chimie, biologie, fizica şi info. Competente la română şi una sau 2 lb străine
Filologie: obligatoriu la Română şi Istorie. Al treilea obiect este la alegere între: Geografie, Logică, Psihologie, Sociologie, Economie, Filosofie, Biologie. De asemenea dai competenţe orale la Română, la Informatică şi la Limba Engleză sau Limba Franceză.
La stiinte ale naturii: Romana, Matematica - obligatorii, si la alegere una dintre fizica, biologie, chimie.
Competente la informatica si limba (engleza/franceza )

| Edmonds2342 a răspuns (pentru pandaa592):

La științe naturale ai la alegere fizica, biologie, chimie dar și informatica

| NevermindXEXEXD a răspuns (pentru pandaa592):

La filologie nu am auzit ca ai putea alege sa dai la biologie bacul

| RebecaShukara a răspuns:

La mate-info cred ca se da la romana si la mate si la chimie, biologie, fizica si istorie si nu stiu daca se da si la geografie