| Sadboy88 a întrebat:

La ce materii se dau diferențe dacă eu mă transfer de la un liceu cu profil economic, mă transfer la un liceu cu profil de muzică?

3 răspunsuri:
| SimonaSimona01 a răspuns:

Bună! Ma bucur ca sunt persoane care doresc să-și atingă scopurile și sa facă ceea ce ii place.
Eu știu ca exista un termen cand trebuie să-ți depui dosarul și apoi unele probe. Exista trei probe: trebuie sa cânți, sa canti la un instrument și teoria. Acum cu instrumentul nu știu dacă e obligatoriu proba deoarece timp de 4 ani de liceu vei învață unul sau doua instrumente. Cel mai bine este sa cauți site liceului unde dorești sa te înscrii, sa cauți un număr de constat și sunt sigura ca secretara/secretarul îți va răspunde la toate întrebările sau mai bine ai putea sa întrebi profesorul cu care faci muzica.
Îți doresc multă bafta și sa ai o zi cât mai frumoasă!

| Sadboy88 explică (pentru SimonaSimona01):

Gen eu sunt in clasa a X-a la un liceu cu profil economic si simt că nu mi se potrivește, si plus colectivul care este foarte nașpa. Si vreau ca din clasa a XI-a să mă transfer la liceul de arte din orașul meu. Se poate sa fac asta? Sunt sceptic deoarece ar mai rămâne 2 ani in care pot să învăț muzică. Trebuia sa ma duc eu din clasa a IX-a direct pe profilul ăsta de la liceul de arte, dar din păcate am fost,, legat la ochi", când am pus opțiunile.

| Aube a răspuns:

In primul rand la obiectele de specialitate. Dar in general, la toate obiectele pe care nu le-ai facut la economic. Mergi la liceul unde vrei sa mergi si intreaba.