| Mark2012012 a întrebat:

La ce ora incepe examenul scris la romana la bac in 2012?

Răspuns Câştigător
| anda_9874 a răspuns:

Bacul incepe la ora 9, nu la 12!
Trebuie sa te prezinti la liceu la ora 8:30 cel tarziu.

7 răspunsuri:
| rolfenstein a răspuns:

Hey hey la 9 se incepe sigur.de preferat sa fi la scoala pe la ora 8 cam asa.mult succes tuturor!

| oanamaria a răspuns:

Noi incepem la 9 happy

| mennenspeed a răspuns:

12! Funda? bafta!

| EmiiLoveYou a răspuns:

De obicei incepe la ora 12:00.
Uite si un calendar cu datelesick11 - 13 iunie: proba A - testarea competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba română

- 13 - 15 iunie: proba B - evaluarea competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba maternă

- 18 - 22 iunie: evaluarea competenţelor digitale

- 25 - 27 iunie: proba C - evaluarea competenţelor lingvistice într-o limbă de circulaţie internaţională

- 2 iulie: proba E)a) - proba scrisă la Limba şi literatura română

- 3 iulie: proba E)b) - probă scrisă la Limba şi literatura maternă

- 4 iulie: proba E)c) - proba scrisă obligatorie a profilului

- 6 iulie: proba E)d): proba la alegere a profilului şi specializării

| EmiiLoveYou a răspuns (pentru EmiiLoveYou):

Scuze ca s-a format un emote.

| stefaniadorianac a răspuns:

Heey,stie cineva cand se afiseaza pe net subiectul de la romana de maine? Dupa ce se termina examenul sau cand intra elevii in sali si primesc si ei subiectul?

| TAzOVsKY a răspuns (pentru stefaniadorianac):

Nu chiar imediat dupa ce au primit elevii subiectul, dureaza ceva, ori mai pe seara ori a doua zi...depinde straight face