| andreipetresu a întrebat:

La ce sa progresez? Medicina (pediatrie) sau informatica (software)?

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

Gândeşte-te pentru ce ai tu afinitate. Eu, spre exemplu, sunt atras de Medicină, userii care au răspuns anterior au o pasiune mai mare pentru informatică. Numai tu poţi să decizi ce drum vrei să urmezi în viaţă. Succes!

6 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

NU este corecta intrebarea,, la ce sa progresez". Ce romana mai stii si tu? Trebuia sa fi intrebat,, Spre ce facultate sa ma indrept: de medicina sau de informatica?" Eu zic asa: in primul rand conteaza ce iti place tie mai mult sa faci intre aceste doua domenii. Totusi, e de mentionat ca desi medicina iti aduce satisfactia de a fi dat tratamente care au insanatosit oamenii, esti supus la un risc de a fi acuzat de malpraxis (in caz ca se intampla asta) si in plus ai foarte mult de lucru cu oamenii, cu toate toanele si nervii lor. La informatica n-ai grijile astea, calculatorul nu-ti vorbeste, deci n-ai probleme. Decizia iti apartine.

| Wehrmacht a răspuns:

Mai bine informatica. Daca faci o greseala nu poate sa omoare pe nimeni, va fi descoperita cand va fi testat programul respectiv.

Dar mai bine faci cum vrei tu dar gandeste-te si la responsabilitati.Se pot lua bani frumosi din informatica mai ales daca alegi "partea intunecata", daca intelegi ce vreaus a zic...

| DmXTeCkTrYs a răspuns:

Informatica (software)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa optezi pentru informatica, dar mai depinde si de abilitatile tale.

| Unia23 a răspuns:

Informatica
1) nu ai asa de mare responsabilitate ca la medicina unde raspunzi de viata unui om
2) este mai usoara, volumul de informatii fiind unul mai mic

| Ana01_6575 a răspuns:

Eu zic ca la informatica.