| sweetela a întrebat:

La clasa de stiinte ale naturii-intensiv englez se preda biologia sau chimia in engleza sau ora de engleza e ora de engleza? Daca nu am dat bilingvul se mai poate da o data?

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Nu, toate materiile se predau în limba română! Doar că la profilul intensiv engleză, pe lângă celelalte materii specifice profilului vei face 4-5 ore de engleză, în loc de 2. Nu este nevoie de bilingv pentru a intra la o clasă de intensiv engleză, de acest examen este nevoie doar pentru clasele de bilingv, însă nu, dacă nu l-ai dat nu-l mai poți da.
Baftă!

2 răspunsuri:
| stephanie_2280 a răspuns:

Se preda engleza ca materie, 5-6 ore pe saptamana, iar bilingvul se da o singura data, e examen