| anonim_4396 a întrebat:

La criminalistica trebuie sa stii biologie (anatomie) si chimie? Daca nu (bine ar fi) ce materii sunt specifice acestei meserii?

8 răspunsuri:
| Suck a răspuns:

Avem acelasi gand in privinta viitorului, eu tot la criminalistica vreau sa ajung. Deci... academia de politie trebuie sa o termini iar apoi sunt cursuri de criminalistica... psihologia e foarte importanta(limbajul trupului, culorilor), sper sa ne vedem acolo!

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Ce tare, un obiectiv comun. La psihologie cred ca e mai usor, din punctul meu de vedere, dar nu e usor sa intrii in mintea unui criminal. La partea cu biologia si chimia mi se pare mai greu. Poate ne vedem. :]]

| Copac13 a răspuns:

Daca ma omoara cineva pe tine te sunwinking

| anonim_4396 explică (pentru Copac13):

Aha, m mai suni... Prin spiritism vorbim.

| Copac13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma ma duc in rai si iib cer lu sf Petre un mobil si gata sau in caz ca jung la dracu te sun de pe fix

Răspuns utilizator avertizat
| LoveBlueSky a răspuns:

Buna!

Din cate stiu criminalistica este legata de medicina, politie si psihologie.
E destul de greu sa ajungi acolo dar nu imposibil.
In primul rand, trebuie sa fi terminat scoala de politie (preferabil o academie de politie sau o scoala de politie) sau o universitate sau facultate de drept.Trebuie sa fi apt mental si fizic deoarece nu e o meserie usoara si ai nevoie de ceva sange rece.
Seamana cu meseria de detectiv doar ca este pentru infractiunile legate de crime.

Sper ca te-am ajutat!

| WhiteAngel675 a răspuns:

Materiile specifice sunt biologie (anatomie) chimie si fizica si cred ca ar fi si matematica pentru ca se cam leaga.