| iKlouD1 a întrebat:

La cursurile facultative, la facultate, merg doar dacă vreau si nu ma deranjează cu nimic la sesiune?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Cele facultative din cate stiu eu nu se pun la medie si mergi cand si daca vrei. Verifica sa fie sigur facultativ si nu optional si eventula confirma si cu cadrul didactic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

90% din cursurile de la facultate sunt facultative. Nu prea ii intereseaza pe profesori prezenta, dar bineinteles ca te afecteaza in sesiune, ca altfel inveti cand mergi la curs.

| MadalinG99 a răspuns:

Nu, dar te va deranja daca nu inveti.

| NorNegru a răspuns:

Salut! Eu sunt în anul 2 și am modulul pedagogic, care este facultativ. La cursurile modulului nu cere să fim prezenți, dar la seminarii, da (minim 5 prezențe) în cazul meu. Dacă la cursuri nu vrei sau nu poți să fii prezent, nu e nicio problemă, dar la seminarii ar cam trebui să mergi, pentru că riști să nu fii primit în examen.

Succes!