| AnaMaariaa1996 a întrebat:

Cum pot invata eficient pentru sesiune? Cum pot sa fac sa retin mai usor? Sunt anul 1, merg la toate seminarile si cursurile.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii atenta la cursuri, astfel va trebui sa inveti mai putin acasa, intreaba daca nu intelegi ceva. Odihneste-te suficient, ia niste vitamine si mananca ciocolata, se spune ca ajuta la memorat. happy

| MidnightR a răspuns:

Te inteleg, soro, cel putin algebra liniara de o fac acum n-are inca traducere, deci e foarte dificil sa o inteleg.

| MariaMary122333 a răspuns:

Salu, Ana!
Te inteleg. Eu sunt clasa a 8-a si anul asta voi da examenele.
Am gasit o rezolvare astfel incat sa retin mai repede si sa ma concentrez mai mult. In fiecare dimineata cu pahar de apa cu lamaie si miere. Plus de asta daca chiar vrei sa stii foarte bine, bea dimineata un catel de usturoi. E eficient!
Mananca nuci, seminte si evita sa te culci la ore tarzii.

| Андреа a răspuns:

Ia ceva suplimente alimentare si incearca sa mananci multa ciocolata si vorbesc serios cu asta! Te va ajuta! Te asigur! Neuronii au nevoie de dulce!