| AndreyBlackJack a întrebat:

La evaluarea de la matematica, la exercitiul cu functia, pct. b), nu am scris ca in barem la inceput:A(a,-a)ÎGf ⇒ f (a) = -a, dar am facut totul bine si mi-a dat 3. O sa ma depuncteze?

5 răspunsuri:
| daydreamer a răspuns:

Nope! Am citit un articol chiar azi in care zicea ca metoda de rezolvare nu conteaza, daca raspunsul e corect. Sa speram ca si tu te incadrezi in asta!

| Anddreee a răspuns:

Nu cred, nu prea conteaza foarte mult rezolvarea, ci sa fie una corecta din punct de vedere matematic si sa de`a rezultatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La barem scrie punctajul pentru fiecare bucatica din problema. Langa partea din barem in care apare ce nu ai scris tu si in barem este scris iti apare punctajul pentru chestia aia. Si vezi cu cat de depuncteaza...

Răspuns utilizator avertizat
| doolsik09 a răspuns:

Pai trebuia sa scrii neaparat ca f(x)=y sau in acest cazf(a)=-a daca nu ai scris conditia o sa te depuncteze