| boboboy98 a întrebat:

La evaluarea nationala la matematica 2013 la subiectul 3 exercitiul 1 b unde cerea sa explici ca unghiul dintre diagonale are 60 de grade eu am scris ca diagonalele formeaza 2 triunghiuri echilaterale care au toate unghiurile de 60 de grade si rezulta ca si acel unghi are 60 cate puncte o sa imi dea? Ps: in rest am facut totul corect ca m-am uitat la barem deci 9.5 iau sigur dar la asta nu cred ca o sa imi dea punctaj maxim.

1 răspuns:
| ralluca15lp a răspuns:

Asa am scris si eu ca formeaza un triunghi echilateral...eu cred ca o sa ne dea punctajul...doar la urma urmei e corect.